Bałtycki Park Miniatur

Kto nie ma ochoty bez przerwy podróżować, by zobaczyć wszystkie interesujące zabytki w nadbałtyckich państwach całej Europy, może po prostu udać się do Międzyzdrojów i obejrzeć ich starannie, realistycznie wykonane w skali 1:25 modele.

Bałtycki Park Miniatur składa się (stan na luty 2017 r.) z 28 obiektów - zmniejszonych, acz z zachowaniem wszelkich charakterystycznych detali i cieszących oko najdrobniejszych szczegółów. Oryginały budowli pochodzą nie tylko z Polski, ale i Niemiec, Rosji, Danii, Litwy, Szwecji, Łotwy, Finlandii i Estonii.

Warto podkreślić fakt, że kościół w Trzęsaczu, Zamek Kalmarski, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Bramę Holsztyńską, Pałac Kadriorg i pozostałe miniatury rozstawiono z zachowaniem możliwie maksymalnego odwzorowania ich położenia w rzeczywistości.

Centrum Parku stanowi sadzawka-Bałtyk, po której pływa model statku. Placówka szczyci się tym, że plasuje się wysoko w rankingach na najciekawsze atrakcje turystyczne całego Pomorza Zachodniego, publikowane przez najróżniejsze instytucje i media. Jak podkreślają właściciele, wzorowali się na odwiedzanym przez milion turystów rocznie holenderskim parku miniatur Madurodam.

Terminy i godziny otwarcia Bałtyckiego Parku Miniatur są zmienne, zależą przede wszystkim od pory roku.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Fantastyczna podróż przez 9 krajów - z użyciem odrobiny wyobraźni. Bałtycki Park Miniatur pozwala zobaczyć realistycznie odwzorowane, pełne szczegółowych detali modele zabytków i innych charakterystycznych budowli w państwach nadbałtyckich. Wszystkie miniatury wykonano w jednolitej skali 1:25. Park w Międzyzdrojach dysponuje - póki co - 22 obiektami.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz