Latarnia Morska

By poczuć specyficzny, dwubiegunowy charakter Świnoujścia, w przerwach pomiędzy jednym a drugim plażowaniem, morskimi kąpielami i wyjadaniem lodów w kawiarni, warto uczynić skok w bok, w stronę kilku znaczących w mieście zabytków. np. do stojącej przy ujściu Świny do Bałtyku, wybudowanej w 1857 r. latarni morskiej.

Jest to najwyższa na Morzu Bałtyckim latarnia i jedna z najwyższych na świecie. Mierzy sobie 68 m wysokości, a zasięg jej światła sięga 25 Mm czyli 46 km. Obiekt pełni także rolę radiolatarni. Znajduje się w niej niewielkie muzeum, w którym oprócz latarnianej żarówki o mocy 4200 W, można zobaczyć m.in. strój nurka ważący 70 kg z butlami po 12 kg każda.

Do latarni dopływa z nabrzeża statek wycieczkowy, a z Dworca PKP kursuje autobus.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Jedna z wizytówek i jednocześnie największa chluba miejscowości. A ściślej - najwyższa. Zabytkowa latarnia w Świnoujściu, wybudowana już w 1857 roku, mierzy ok. 68 metrów. To najlepszy wynik wśród wszystkich obiektów tego typu nad Morzem Bałtyckim. Jej światło powinno być widoczne z odległości 46 km (25 Mm). Dodatkowo w tutejszej latarni działa niewielkie muzeum.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz