Latarnia Morska

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

By poczuć specyficzny, dwubiegunowy charakter Świnoujścia, w przerwach pomiędzy jednym a drugim plażowaniem, morskimi kąpielami i wyjadaniem lodów w kawiarni, warto uczynić skok w bok, w stronę kilku znaczących w mieście zabytków. np. do stojącej przy ujściu Świny do Bałtyku, wybudowanej w 1857 r. latarni morskiej.

Jest to najwyższa na Morzu Bałtyckim latarnia i jedna z najwyższych na świecie. Mierzy sobie 68 m wysokości, a zasięg jej światła sięga 25 Mm czyli 46 km. Obiekt pełni także rolę radiolatarni. Znajduje się w niej niewielkie muzeum, w którym oprócz latarnianej żarówki o mocy 4200 W, można zobaczyć m.in. strój nurka ważący 70 kg z butlami po 12 kg każda.

Do latarni dopływa z nabrzeża statek wycieczkowy, a z Dworca PKP kursuje autobus.

Mini przewodnik

Jedna z wizytówek i jednocześnie największa chluba miejscowości. A ściślej - najwyższa. Zabytkowa latarnia w Świnoujściu, wybudowana już w 1857 roku, mierzy ok. 68 metrów. To najlepszy wynik wśród wszystkich obiektów tego typu nad Morzem Bałtyckim. Jej światło powinno być widoczne z odległości 46 km (25 Mm). Dodatkowo w tutejszej latarni działa niewielkie muzeum.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja