Łukęcin

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Łukęcin to mała wieś nadmorska, położona w województwie zachodniopomorskim, powiecie kamieńskim i gminie Dziwnów. W 2006 roku, w Łukęcinie mieszkało 130 osób, a w czasie lata mogło przebywać po 5 tys. gości. W okresie lipca i sierpnia, gdy w sąsiednich miejscowościach nadmorskich jest tłoczno, w tej niewielkiej osadzie tłoku nie widać. Zawsze można wypocząć bez zgiełku i gwaru. Można stwierdzić, iż jest tam najspokojniej w pasie od Świnoujścia po Pogorzelicę.

Plaża znajduje się około 100 - 150 metrów od skraju osady. Wysoki klif i żółciutki piasek dodają wiele uroku tutejszemu wybrzeżu.

To dawna wieś rolnicza z której pozostało kilka wiejskich zabudowań na drodze prowadzącej do Strzeżewa. Część wypoczynkowa powstała na początku XX wieku i niemal ukryta jest w pięknym lesie sosnowym z domieszką brzozy, świerka, klonu, jaworu, dębu jarzębiny. Zabudowa to kilka domów wczasowych, willi, pensjonatów i spora ilość campingów oraz pól namiotowych. Szczególnie upodobali sobie Łukęcin harcerze.

Mimo atrakcjom w okolicznych miejscowościach, tutejszej stadniny koni i budowanych obecnie apartamentów oraz kolonii około 60 murowanych domków turystycznych, Łukęcin nadal pozostaje spokojnym i cichym kąpieliskiem.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja