Aleja Gwiazd

W czasie wakacji oprócz plaży i mola, życie w Międzyzdrojach kipi na Promenadzie Gwiazd wiodącej z północno-wschodniej krawędzi miasta, równolegle do plaży aż do wysokości, poprowadzonego przez środek wielkiego piasku mola.

Oprócz bazy rybackiej z XIX-wiecznym budynkiem dawnej bazy ratownictwa morskiego (nad wejściem do niego widnieje krzyż maltański – symbol ratownictwa), smażalni ryb, pizzerii, sezonowych barów, stoją przy niej wille zdrojowe z XIX i początku XX w., nowo wybudowane apartamentowce, pensjonaty i nowoczesne hotele.

Przy jednym z nich, ekskluzywnym hotelu Amber Baltic wzniesionym na palach przy samej plaży w 1991 r. (budynek ma kształt statku, którego dziób skierowany jest do morza), widoczne są na chodniku odciski dłoni gwiazd polskiego kina i teatru. Odciski są oryginalną pamiątką po odbywającym się w mieście Festiwalu Gala Gwiazd.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Miejsce Międzyzdrojów, na którym niezmazywalne piętno odcisnęli najwięksi polscy artyści filmowi i teatralni. A konkretniej - pozostawili ślad swojej dłoni. Odsłonięcie nowych “płyt” pamiątkowych to już stały punkt programu corocznego Festiwalu Gwiazd. Można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że wzorem było tutaj słynne francuskie Cannes.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz