Łukęcin atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca

W położonym w województwie zachodniopomorskim Łukęcinie urlopowicze mogą liczyć przede wszystkim na typowe uroki małego nadmorskiego kurortu. Nie ma co ukrywać, że gdyby nie bałtyckie plaże i malownicze krajobrazy, to miejscowość nie miałaby większych szans na przyciągnięcie przyjezdnych ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Wystarczy jednak spojrzeć nieco szerzej na okolicę, by dostrzec istne morze interesujących możliwości.

Jako portal polecamy w szczególności najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję wybrzeża - Park Miniatur i Kolejek. Ogromna makieta z pędzącymi pociągami wszelkiego typu, realistycznie odwzorowane latarnie polskiego wybrzeża - a to dopiero początek.

Wzmiankowany wyżej park rozrywki, doprawiony nie taką znowu małą szczyptą walorów edukacyjnych, mieści w odległym o niespełna 10 kilometrów Dziwnowie. A czego jak czego, ale Łukęcinowi nie można odmówić świetnej lokalizacji jako bazy wypadowej na krótkie wycieczki po wybrzeżu. Dzięki dostępnym w regionie atrakcjom pobyt nad morzem może być bardzo urozmaicony. Nikt nie będzie musiał ograniczać się do kąpieli, opalania się i rajdów po rozmaitych smażalniach i innych lokalach.

Jedną z atrakcji, którą bezwzględnie trzeba sprawdzić przebywając w okolicach Łukęcina, niewątpliwie jest Centrum Słowian i Wikingów. To prawdziwy wehikuł czasu, dzięki któremu można przenieść się o dobre 1000 lat wstecz i przez chwilę żyć tak, jak nasi przodkowie. A przy okazji dowiedzieć się wielu rzeczy, których żaden program nauczania historii nie przewidywał. Podobnym atutem dysponuje Podziemne Miasto - zaadaptowany na cele muzealno-rekonstrukcyjne zespół bunkrów, docelowo szykowanych na wypadek wybuchu III Wojny Światowej. Kompleks mieści się w Świnoujściu, w odległości ok. 40 km.

Niezłe atrakcje wypoczywającym w Łukęcinie oferuje również sygnalizowany uprzednio Dziwnów. Tamten kurort, leżący u ujścia rzeki Dziwnej do Bałtyku, dysponuje całkiem sporym portem. Poza jednostkami rybackimi i łodziami różnych służb, cumuje w nim kilka sporych statków wycieczkowych. W rejs można wybrać się zarówno na pełne morze, jak też pobliski Zalew Kamieński. Taka podróż na pewno będzie dla dzieci niezapomnianym przeżyciem. Nie lada atrakcją w oczach najmłodszych powinno okazać się także Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim.

Pod Łukęcinem nie brakuje innych, równie fascynujących atrakcji dla dzieci. Po obejrzeniu barwnych kamieni, szkieletów i skamieniałego gniazda prehistorycznych gadów, warto wybrać się razem z pociechami do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie. Mieszczą się tam m.in. dwa małe parki linowe, tor dla quadów, zróżnicowany plac zabaw… no i oczywiście szczegółowe modele dawnych władców Ziemi, taki “Park Jurajski na miarę naszych czasów i możliwości (nauki)”.

Sam Łukęcin posiada niezłe warunki do uprawiania rozmaitych sportów. Przede wszystkim wodnych, tj. żeglarstwa, kajakarstwa czy wszelkich odmian windsurfingu. Atrakcja godna sprawdzenia przez miłośników aktywnego spędzania czasu to także pole golfowe. W pobliżu do wyboru są dwa takie obiekty - Kamień Country Club oraz kołczewski Amber Baltic Golf Club. Oba ośrodki prezentują niezły poziom, więc tak czy inaczej wybór okaże się udany.

Jak widać po naszym małym zestawieniu, o atrakcje Łukęcin nie stara się równie mocno, co miejscowości nieodoległego Wybrzeża Rewalskiego. Być może sam kurort wyróżnia się jedynie ciekawostką architektoniczną w postaci kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i sąsiadującego z nim domu rekolekcyjnego, to już za rogatkami letniska w atrakcjach można przebierać jak w ulęgałkach. Z pewnością każdy znajdzie kilka rzeczy w sam raz dla siebie, obojętnie czy przyjechał nad morze sam, z drugą połówką na weekend tylko we dwoje czy razem z gromadką dzieci na rodzinne wakacje.